Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Projekt „Droga do zatrudnienia”

Projekt „Droga do zatrudnienia”

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach osoby młode w wieku 15-29 lat pozostające bez pracy, nieuczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym i nieuczestniczące w szkoleniach w tym osoby bierne zawodowo i osoby bezrobotne zamieszkujące na terenie województwa świętokrzyskiego!

24 maja 2017
Czytaj więcej o: Projekt „Droga do zatrudnienia”
Przejdź do - Informacja

Informacja

W czerwcu w Muzeum Narodowym w Kielcach organizuję wystawę fotografii „Pielgrzym Tysiąclecia" poświęconą Papieżowi Polakowi Janowi Pawiowi II. Wystawa będzie jedną z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie świętokrzyskim i będzie można ją bezpłatnie zwiedzać od 3 czerwca do 2 lipca, w godzinach otwarcia Muzeum. Jako Wojewoda Świętokrzyski chciałabym ze swej strony uczynić wszystko, aby zachęcić jak największą liczbę mieszkańców naszego regionu do obejrzenia wystawy, dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie tej informacji w podległych Państwu jednostkach.

23 maja 2017
Czytaj więcej o: Informacja
Przejdź do - Informacja

Informacja

Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Chęcinach to jednostka udzielające młodzieży wszechstronnego wsparcia w zakresie możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych i możliwości przekwalifikowania się, doskonalenia zawodowego, podnoszenia i uzupełniania kwalifikacji zawodowych.

23 maja 2017
Czytaj więcej o: Informacja
Przejdź do - Komunikat dotyczący wydłużenia naboru do projektu „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie" 22/05/2017

Komunikat dotyczący wydłużenia naboru do projektu „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie" 22/05/2017

Informujemy, że przedłużamy termin naboru w ramach projektu „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie". Nabór trwał będzie do 31 maja 2017 r. 15.00

Dokumenty do pobrania:

http://www.lgdponidzie.pl/lgd-owskie-wsparcie-w-biznesowym-starcie/

22 maja 2017
Przejdź do - Nestle porusza okolicę

Nestle porusza okolicę

Zagajówek bierze udział w akcji Nestle porusza okolicę. Do wygrania siłownia zewnętrzna. Zachęcamy wszystkich do głosowania na Zagajówek.
Wystarczy wejść na stronę: https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

17 maja 2017
Czytaj więcej o: Nestle porusza okolicę
Przejdź do - Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2017 rok przedłużone do końca maja

Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2017 rok przedłużone do końca maja

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013 (tj. płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolnośrodowiskowych) do 31 maja 2017 roku.

16 maja 2017
Czytaj więcej o: Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2017 rok przedłużone do końca maja
Przejdź do - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega!

Beneficjentów przed korzystaniem z usług firmy Eko Agro. Sp. z o.o. w związku z próbą wyłudzenia płatności od rolników przez  tę firmę.

16 maja 2017
Czytaj więcej o: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega!
Przejdź do - Otwarty nabór wniosków w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok

Otwarty nabór wniosków w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprasza gminy wiejskie i wiejsko-miejskie z terenu województwa świętokrzyskiego do wzięcia udziału w otwartym naborze wniosków w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 r.”

16 maja 2017
Czytaj więcej o: Otwarty nabór wniosków w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok
Przejdź do - Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku

Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku

Świętokrzyska Izba Rolnicza w Kielcach organizuje XIX  edycję konkursu p.n. „Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku".

Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych w województwie świętokrzyskim. Konkurs przebiegał będzie w trzech etapach: I etap - eliminacje gminne; II etap - eliminacje powiatowe; III etap - eliminacje wojewódzkie. Uczestnikami konkursu mogą być właściciele gospodarstw rolnych z terenu województwa świętokrzyskiego, prowadzący produkcję rolniczą.

15 maja 2017
Czytaj więcej o: Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku
Przejdź do - Ochrona pszczół

Ochrona pszczół

W związku z rozpoczynającym się  sezonem stosowania środków ochrony roślin  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina o bezpiecznym wykonywaniu zabiegów mając na uwadze w szczególności ochronę pszczół /w załączeniu  komunikat/. Na stronie PIORiN   http://piorin.gov.pl/ w zakładce aktualności zamieszczone są szczegółowe informacje i materiały edukacyjne do pobrania.

15 maja 2017
Czytaj więcej o: Ochrona pszczół
Odwiedzin:  529055Osób Online: 21