SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 listopada 2018

- zrób pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej starają się o najlepszych ochotników do służby wojskowej, aby utrzymać niezbędny stan wyszkolonych żołnierzy stanowiących potencjał obronny Państwa.

Jeśli masz ukończone 18 lat i nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, chcesz spełnić swoje aspiracje życiowe i zawodowe, podejmij wyzwanie i zgłoś się do służby przygotowawczej.

W trakcie szkolenia wzmocnisz swoje cechy osobowe, odwagę, zdecydowanie i poczucie własnej wartości oraz zdobędziesz unikalne kwalifikacje, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać swój potencjał kompetencyjny i zawodowy.

W trakcie pełnienia służby przygotowawczej otrzymasz uposażenie miesięczne w wysokości
960 zł brutto
(korpus szeregowych), zwrot kosztów przejazdu do i z miejsca odbywania tej służby, bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie i wyposażenie oraz bezpłatną opiekę medyczną i stomatologiczną.

Jeśli posiadasz na wyłącznym utrzymaniu niepracującego małżonka, dzieci lub rodziców, otrzymasz miesięcznie
w trakcie pełnienia służby zasiłek w kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w grudniu roku poprzedniego, aktualnie ok. 2000 zł brutto.

Ponadto, przez cały okres pełnienia służby przygotowawczej będziesz podlegał ubezpieczeniu emerytalnemu, rentowemu
i zdrowotnemu a po jej zakończeniu otrzymasz z budżetu armii odprawę w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującą w danym roku,
tj. ok. 2000 zł brutto.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku Zdroju prowadzi nabór ochotników na
I Turnus Służby Przygotowawczej (07.01-26.04.2019 r.), która umożliwi Ci zdobycie dającego prestiż i cieszącego się dużym zaufaniem społecznym elitarnego zawodu żołnierza.- NIE ZWLEKAJ - LICZBA MIEJSC OGRANICZONA -Więcej informacji możesz uzyskać w siedzibie WKU w Busku Zdroju lub pod numerami telefonów: 261-174-764, 261-174-758, lub na stronie internetowej www.buskozdroj.wku.wp.mil.pl

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
Odwiedzin:  1249155Osób Online: 33